Jak uszkadza się dysk

Jak uszkadza się dysk – opisanie problemu

Sposób awarii dysku twardego określa, w jaki sposób ma zostać naprawiony i ostatecznie, w jaki sposób zostaną odzyskane jego dane. Nie koncentrujemy się nad tym Jak uszkadza się dysk ponieważ zajęłoby to dużo czasu i nie zawsze można z całą pewnością stwierdzić jak w tym przypadku doszło do jego uszkodzenia.

Jak uszkadza się dysk
Jak uszkadza się dysk

Istnieje wiele różnych metod naprawy dysku twardego – zewnętrzny dysk twardy, który został upuszczony, a teraz kliknięcia wymagają zupełnie innej metody naprawy niż na przykład na dysku twardym, na którym występuje awaria oprogramowania układowego. Naprawa dysku twardego i proces odzyskiwania danych jest trudny i często trudny, który powinien zostać podjęty tylko przez profesjonalną firmę zajmującą się odzyskiwaniem danych, taką jak MiP Data Recovery

Naprawa i odzyskiwanie twardego dysku NIE JEST domeną sklepów internetowych, które nie mają wiedzy, umiejętności i sprzętu do odzyskiwania danych. Niestety fakt ten często nie powstrzymuje ich przed próbami (często z katastrofalnymi skutkami dla klienta) odzyskiwania danych.

Co to jest „Odzyskiwanie danych”?

Odzyskiwanie danych to proces przywracania utraconych danych z nośników pamięci, które z tego czy innego powodu nie są już dostępne w normalny sposób. Może to wynikać z tego, że nośnik pamięci, do którego zapisano dane (np. Dysk twardy) został w jakiś sposób uszkodzony: może to być dysk twardy, który teraz „klika” po włączeniu zasilania, lub może to być serwer z kilkoma uszkodzonymi dyski twarde, do których nie można już uzyskać dostępu.
W innych przypadkach może nie być uszkodzeń fizycznych, ale dane mogły zostać utracone z powodu ich przypadkowego usunięcia lub nadpisania. W większości przypadków dane są przechowywane na dyskach twardych. Dyski twarde mogą uszkadzać się na wiele sposobów, a usługa odzyskiwania danych może być stosowana na każdym systemie komputerowym, który korzysta z komputerowych nośników danych, np. serwer RAID w firmie, komputer biurkowy z systemem Windows, który utrzymuje listy płac firmy, system Apple Mac w biurze grafików, zewnętrzny dysk twardy noszony w teczce biznesmena lub karty pamięci zawodowego fotografa.

Sposoby, w których dysk twardy może się uszkodzić

Kiedy w systemie wystąpi awaria dysku twardego, może to wynikać z wielu różnych powodów. Ważne jest, aby usterka została zdiagnozowana prawidłowo i prawidłowo, ponieważ określa to kroki niezbędne do pomyślnego odzyskania danych.

Istnieją cztery typy awarii dysku twardego, które mogą prowadzić do utraty danych:

  • Firmware Coruption – Uszkodzenie oprogramowania sprzętowego (Firmware) – Ten typ usterek dotyczy mikroprogramowania na dysku twardym. Napęd stanie się niedostępny i trzeba go przeprogramować przed uzyskaniem dostępu do danych
  • Electronic Failure (Awaria elektroniczna) – Zwykle spowodowane przez wzrost napięcia, na przykład podłączenie niewłaściwego zasilania sieciowego do zewnętrznego dysku twardego.
  • Usterka mechaniczna – dotyczy fizycznych problemów z dyskiem twardym – na przykład awarii głowicy spowodowanej upuszczeniem dysku lub odbiorem. Najprostszym wskazaniem, że dysk twardy ma usterkę głowicy, jest pukanie lub odgłos tykania, gdy napęd jest włączony. Do prac odzyskiwania danych w takich przypadkach wymagane jest czyste pomieszczenie (tzw. CLEAN ROOM), ponieważ napęd musi zostać otwarty.
  • Logical Corruption – odnosi się do problemów z rzeczywistymi danymi, a nie nośnika, na którym są przechowywane. Na przykład dane zostały usunięte lub ponownie zainstalowano system operacyjny itp.

Czasami możliwa jest kombinacja tych czterech, a szanse na odzyskanie danych zależą od rozmiaru powstałego uszkodzenia.

Dlaczego warto wybrać MiP Data Recovery

Niewiele firm zainwestowało tyle czasu i wysiłku w rozwijanie swoich możliwości odzyskiwania danych, jak MiP Data Recovery. Od 2000 roku świadczymy profesjonalne i specjalistyczne usługi odzyskiwania danych firmom, instytucjom i osobom prywatnym w Polsce i całej Europie i jesteśmy niezwykle dumni z rangi, jaką osiągnęliśmy w tym sektorze biznesowym. Opracowaliśmy unikatowo całą gamę różnych technik, które pomagają nam odzyskać dane z każdej nowoczesnej technologii w bieżącym obiegu.

Nasz postęp w tej inwestycji zaowocował uznaniem nas za lidera w branży odzyskiwania danych zwłaszcza nasza konkurencja przynosi do nas ciężkie przypadki, bo zdają sobie sprawę, że ich wiedza nie jest odpowiednia dla naszej szerszej gamy technik.

By dowiedzieć się więcej zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie państwa pytania w tym uzupełnią nieopisane tutaj przypadki dotyczące pytania jak uszkadza się dysk. Tel 24h to 663-690-690