Odzyskiwanie danych z iPhone

An Apple iPhone

Apple iPhone jest jednym z najpopularniejszych obecnie smartfonów w obiegu, a w Polsce jest jednym z trzech najpopularniejszych telefonów komórkowych. Telefony iPhone nie tylko robią świetne zdjęcia i filmy, przechowują także nasze kontakty, pocztę elektroniczną, strony internetowe, dokumenty, mapy, czaty, pamiętniki i inne niezbędne dane, z których korzystamy codziennie i nie mogą obejść się bez nich.

Dane łatwo zgubić na iPhonie – na przykład pliki i zdjęcia mogą zostać przypadkowo usunięte, a kontakty mogą zostać usunięte, jeśli nie będziemy ostrożni, jakie przyciski naciśniemy lub gdy nauczymy się korzystać z nowej aplikacji. Dodatkowo dane można usunąć, jeśli uruchomimy reset do ustawień fabrycznych lub zaktualizujemy oprogramowanie iPhone’a.

Łatwo jest też uszkodzić iPhone’a – upuszczenie go na twardą powierzchnię lub do wody często powoduje uszkodzenie telefonu, co uniemożliwia jego działanie. IPhone, który nie chce się włączyć, jest poważnym problemem dla wielu firm naprawy telefonów komórkowych, które najpierw muszą naprawić iPhone’a, zanim spróbują odzyskać dane, które na nim znajdują. Podczas gdy Data Clinic jest w stanie w pełni naprawić iPhone’y, możemy również użyć innych metod, aby wyodrębnić z nich dane. Odzyskiwanie danych z uszkodzonych iPhone’ów jest jedną z naszych specjalności i czymś, z czym związana jest Data Clinic od czasu premiery iPhone’a w 2007 roku.

Typowe problemy z iPhonem – Pomoc i porady

Urządzenie nie ładuje się lub podłączanie do komputera

Ten problem może być związany z portem ładowania iPhone’a znajdującym się na samym dole telefonu. Ten obszar elektroniki ma za zadanie przekazywanie mocy, aby umożliwić ładowanie baterii i interfejs połączenia, jeśli te funkcje nie działają poprawnie, wtedy port zmiany może być uszkodzony lub uszkodzony.

iPhone boot logoiPhone utknął w logo Apple

Typowe zdarzenie, które ma wiele różnych przyczyn. Niestety nie jest możliwe ustalenie przyczyny bez specjalistycznego sprzętu i fizycznego badania iPhone’a. Ten problem może czasami zostać rozwiązany po prostym restarcie urządzenia lub jeśli jest to coś poważniejszego, może potrzebować specjalistycznego sprzętu lub części zamiennych, aby ponownie uzyskać normalny dostęp operacyjny. Nasi technicy rozwiązali wiele przypadków „Mój iPhone utknął na logo Apple” w ciągu ostatnich kilku lat, w tym iPhone 4, iPhone 5, iPhone 6 i ostatnio iPhone 7.

Jeśli masz ten problem, zachęcamy do skonsultowania się z ekspertem od odzyskiwania danych iPhone’a i uniknięcia wykonywania zbyt wielu napraw w Internecie, co może doprowadzić do zniszczenia danych. Zadzwoń do nas pod powyższy numer lub wypełnij formularz po prawej stronie.

iPhone jest martwy i nie pokazuje żadnych oznak życia

Kolejne powszechne zapytanie do MiP Data & Forensic, ten problem może mieć wiele przyczyn źródłowych, w tym coś tak prostego jak przycisk włączania/wyłączania nie działa poprawnie, awaria sprzętu, na przykład ekran iPhone’a jest fizycznie uszkodzony, bateria jest martwa i nie można jej odebrać ładować, lub poważniejsza awaria sprzętu. Wiele spośród związanych z Internetem poprawek dla majsterkowiczów, takich jak „Zostaw swojego iPhone’a na noc”, nie będzie działać i z naszego doświadczenia wynika, że główna przyczyna jest zwykle oparta na wewnętrznych cechach urządzenia.

Czerwony ekran śmierci (spowodowany głównie przez zalanie wodą)

Czerwony ekran śmierci, jak powszechnie wiadomo, jest jedną z poważniejszych awarii iPhone’a i w większości przypadków wskazuje, że iPhone doznał usterki sprzętowej. Nasi technicy zwykle napotykają ten problem w telefonach uszkodzonych przez wodę i w wielu przypadkach mogli uzyskać dostęp do telefonów w celu wyodrębnienia przechowywanych danych. Jeśli Twój iPhone został zanurzony w cieczy, zalecamy powstrzymanie się od zasilania telefonu i natychmiastowej porady eksperta. Jeśli spróbujesz włączyć zasilanie, możesz spowodować uszkodzenie, które może doprowadzić do zwarcia w obwodzie. Nasi technicy zalecają, aby nie zasilać iPhone’a zniszczonego wodą za pomocą oryginalnego zanurzonego akumulatora, ponieważ może to również doprowadzić do poważnych skoków napięcia elektrycznego w telefonie.

Nasi technicy dysponują wszelkimi umiejętnościami i sprzętem niezbędnym do radzenia sobie z uszkodzonym iPhone’em i podejmą wstępne kroki w celu oczyszczenia telefonu za pomocą naszego specjalistycznego ultradźwiękowego sprzętu czyszczącego.

Poziome szare linie na ekranie iPhone’a

Jeśli Twój iPhone cierpi z powodu tej usterki, możesz mieć ekran błędu lub jedno z połączeń wewnętrznych nie jest prawidłowo umieszczone lub uszkodzone. Napotkaliśmy wielu klientów z takim problemem, który zwykle występował podczas pukania lub upadku, chociaż może to nie być najpoważniejszy problem, który może sprawić, że obsługa dotykowa ekranu będzie niemożliwa, co oznacza, że nie będziesz w stanie odblokować telefonu, aby zyskać uzyskać dostęp lub podłączyć go w pełni do iTunes, aby wykonać kopię zapasową lub odzyskać.

Mamy części do prawie wszystkich iPhone’ów, w tym specjalistyczne digitizery i wewnętrzne czujniki zbliżeniowe.

iPhone in Recovery ModeiPhone zatrzymany w trybie odzyskiwania (tryb DFU)

Ten typowy problem może być spowodowany (ale nie tylko) następującymi problemami:

  • Odblokowałeś iPhone’a w trybie awaryjnym lub próbowałeś naprawić poprzedni problem
  • Próbowałeś zrobić jailbreak swojego iPhone i coś poszło nie tak z procesem lub iPhone stracił moc podczas operacji aktualizacji
  • Dokonałeś aktualizacji iOS i coś poszło nie tak (być może niewystarczająca pamięć)

Najszybszym sposobem naprawy tego niepowodzenia jest przywrócenie ustawień fabrycznych, ale jeśli ostatnio nie wykonano kopii zapasowych danych, nie będzie to opcja, ponieważ utracisz dane. Istnieje wiele niedrogich pakietów oprogramowania w Internecie, twierdzących, aby rozwiązać ten problem, ale wielu nie. Możemy poprawnie zdiagnozować przyczynę i odpowiednio sobie z nią poradzić, zachowując jednocześnie Twoje dane.

Nieudane uaktualnienie systemu iOS

Jeśli aktualizacja systemu iOS została przerwana przez awarię zasilania, brak pamięci lub urządzenie napotkało problemy z uruchomieniem / kody błędów, opcje odzyskiwania mogą być ograniczone. Jednak nasi technicy odnieśli wiele sukcesów od takich przypadków w przeszłości i połączyli klientów z cennymi zdjęciami rodzinnymi, filmami i danymi aplikacji z iPhone’a 4/4s/5/5s/6/6s/7.

Nasze metody odzyskiwania iPhone’a

iPhone JTAG

Korzystamy z zaawansowanych technik ekstrakcji danych, aby odzyskać dane z iPhone’ów.

Używamy różnych technik, aby odzyskać dane z Twojego iPhone’a – i problem, który twój telefon dyktuje, jakiej techniki użyjemy do odzyskania danych. Czasami telefon może nie być uszkodzony fizycznie, a wina może być spowodowana uszkodzeniem pamięci iPhone’a lub przechowywania plików, innym razem telefon może zostać fizycznie uszkodzony i wymagać od nas usunięcia pamięci i plików pamięci i odczytania danych z nich przed odtworzeniem go z powrotem do stanu sprzed awarii iPhone’a. W prawie wszystkich przypadkach MiP Data & Forensic jest w stanie z powodzeniem naprawić i odzyskać dane z iPhone’ów, niezależnie od problemu. Skontaktuj się z nami pod numerem 570-750-131 lub skorzystaj z formularza w strefie klienta.

Usługa Forensic dla iPhone-ów

Ponadto nasze usługi kryminalistyczne są dostępne do odzyskiwania danych z iPhone’ów, które często zostały celowo usunięte – takich jak wiadomości tekstowe na określone numery, historie internetowe lub dane lokalizacji GPS itp.

Zdolny do przechowywania ogromnych ilości danych, iPhone jest często kopalnią informacji, która zawiera zdjęcia, filmy, e-maile, historię internetu, logi czatu i dane o lokalizacji specyficzne dla właściciela telefonu. Dane iPhone’a są często tak kompletne, że możemy skonstruować oś czasu dla szczegółowych danych dotyczących aktywności i lokalizacji, wraz z dziennikami czasowymi i datami, które pokazują miejsca pobytu użytkowników i działania w określonym czasie. Każde zlecenie jest inne i zalecamy skontaktowanie się z nami pod numerem 570-750-131 lub skorzystanie z formularza kontaktowego po prawej stronie w celu uzyskania dalszych szczegółów.