WD Ultrastar DC HC530 14 TB

WD Ultrastar DC HC530 14 TB może przechowywać 14 TB danych i wykorzystuje prostopadły zapis magnetyczny (PMR) z dwuwymiarowymi głowicami odczytu magnetycznego (TDMR), aby zapewnić stałą wydajność odczytu. Ze względu na wyjątkowo dużą gęstość powierzchniową nowe dyski twarde oferują stałą szybkość transferu do 267 MB/s, nieco wyższą w porównaniu z dyskami poprzedniej generacji. Nowe dyski twarde będą dostępne w dużych ilościach jeszcze w tym roku.

WD Ultrastar DC HC530 14 TB

DC HC530 HGST Ultrastar dysk twardy oparty jest na najnowszej Helioseal platformie firmy Western Digital wypełniony helem dysk (5th generacji) posiadający osiem 1,75 TB PMR talerzy i głowic TDMR z dwoma czytnikami, aby zapewnić przewidywalną wydajność odczytu poprzez łagodzenie skutków zakłóceń między toru.

Nowa platforma zawiera nie tylko osiem 3,5-calowych talerzy i nowe głowice, ale także wykorzystuje odnowione ( 3rdgeneracji) dwustopniowe mikro-siłowniki poprawiające pozycjonowanie głowicy i odporność na wibracje związane z obrotem, a tym samym zwiększające ogólną niezawodność dysków twardych klasy centrum danych.

Inne składniki nowej platformy HelioSeal to silnik mocowany od góry i od dołu (z prędkością obrotową wrzeciona 7200 obr./min), zaciski dysku mocowane od góry i od dołu, czujniki RVFF, czujniki wilgotności i tak dalej.

Nowe dyski twarde Ultrastar DC HC530 klasy centrum danych są przystosowane do 550 TB/rocznego obciążenia, 2,5 miliona godzin MTBF i są objęte pięcioletnią ograniczoną gwarancją.

Ultrastar DC HC530 będzie dostępny tylko w pojemności 14 TB z sektorami 4Kn i 512e. Dysk twardy będzie miał prędkość obrotową 7200 obr./min, bufor 512 MB oraz interfejs SATA lub SAS. Producent zaoferuje różnym podmiotom dyski Ultrastar DC HC530 ze sprzętowym mechanizmem samoszyfrowania, funkcją natychmiastowego bezpiecznego wymazywania, szyfrowaniem TCG i szyfrowaniem TCG FIPS. Jeśli chodzi o wydajność, HGST deklaruje stałą prędkość transferu do 267 MB/s, średnie opóźnienie 4,16 ms, czas wyszukiwania 7,5 ms.

Dysk twardy Ultrastar DC HC530 14 TB firmy HGST nie będzie jedynym na rynku dyskiem twardym CMR o pojemności 14 TB dla centrów danych:

wyzwaniem dla niego będzie

  • Exos 14 firmy Seagate z ośmioma talerzami (PMR+TDMR),
  • a także dysk MG07ACA firmy Toshiba z dziewięcioma talerzami (tylko PMR).

Wszystkie te dyski są kompatybilne z istniejącymi płytami bazowymi i zapewniają o 40% więcej pamięci masowej niż ich poprzednicy o pojemności 10 TB, umożliwiając operatorom centrów danych przechowywanie 3360 TB danych na szafę (w porównaniu z 2440 TB z dyskami twardymi o pojemności 10 TB).

To naturalnie zwiększa pojemność pamięci masowej na metr kwadratowy i na wat, czego chcą firmy prowadzące duże centra danych.

Tymczasem należy pamiętać o jednej rzeczy w przypadku współczesnych dysków twardych o dużej pojemności. Podczas gdy dyski twarde klasy centrów danych stale zwiększały swoją pojemność w ostatnich latach (pojemność dysków twardych PMR prawie podwoiła się w ciągu zaledwie trzech lat), ich wydajność IOPS pozostała na stałym poziomie około 80 IOPS losowych odczytów, co oznacza, że ​​ich liczba IOPS na TB wydajność spadła z 10 IOPS na TB na 8 TB Nearline HDD do 5,7 IOPS na TB na 14 TB Nearline HDD.

IOPS na TB to krytyczna metryka wydajności dla centrów danych w chmurze, która zasługuje na osobny zakres (a więc bądź na bieżąco), ale w skrócie, jeśli IOPS na TB spadnie poniżej pewnego poziomu, operatorzy centrów danych nie mogą zagwarantować czasu na dane dla swoich klientów na konkretnym dysku. 

Różne centra danych mają różne wymagania dotyczące wydajności, ale 5. 7 IOPS na TB jest uważane za najniższą realną wydajność dla nearline HDD (przynajmniej na podstawie jednej z prezentacji firmy Seagate, która wykorzystuje dane od operatorów centrów danych masowo skalowalnych). Istnieją aplikacje, które wymagają wyższej wydajności losowej i nie będą mogły korzystać z tych 14 TB dysków. Istnieją oczywiście inne aplikacje, które doskonale wykorzystają nowe dyski twarde o pojemności 14 TB (w końcu wielu klientów HGST może korzystać z dysków twardych Ultrastar Hs14 opartych na technologii SMR), ale niższa wydajność IOPS na TB oznacza nieco mniejszy rynek.

 

By dowiedzieć się więcej zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie państwa pytania. Tel 24h to 663-690-690