NAS Data Recovery

NAS Data Recovery

nas-drivers

Usługa odzyskiwania danych w MiP Data & Forensic jest szeroko stosowana w Polsce i Europie.

Usługa odzyskiwania danych z NAS

MiP Data & Forensic odzyskuje dane ze wszystkich urządzeń NAS, w tym te wykonane przez:

 • Buffalo
 • DLink
 • G-RAID
 • LaCie
 • Lenovo
 • Netgear
 • QNAP
 • Seagate
 • Synology
 • Thecus
 • WD (Western Digital),

„Byłem bardzo zadowolony, że MiP Data & Forensic udało się uratować dwa uszkodzone dyski NAS RAID dla nas. Były pełne ważnych plików archiwalnych, które uważaliśmy za stracone na zawsze. Ich obsługa była szybka, a ich porady techniczne szczegółowe, ale na poziomie, który mogliśmy zrozumieć. Mamy nadzieję, że nie będziemy musieli z nich korzystać, ale zdecydowanie byśmy to zrobili! „

Jak działa NAS

serwer-nas-ts-831NAS to skrót od Network Attached Storage. Urządzenie NAS (Network Attached Storage) jest zewnętrznym dyskiem twardym podłączonym do sieci i umożliwia użytkownikom tej sieci łączenie się i uzyskiwanie dostępu do przechowywanych na nim danych. Pomyśl o tym jako o dużym zewnętrznym dysku twardym, z którego może korzystać każdy użytkownik sieci. W swojej najbardziej podstawowej postaci, NAS może być pojedynczym dyskiem twardym, dwa modele dysków są powszechne i używają RAID 0 lub RAID 1. Trzy modele napędów (i wyższe) są często spotykane w firmowych i ruchliwych sieciach domowych. Te większe serwery NAS zwykle działają w konfiguracji RAID 5 i przechowują dane, które przechowują na wszystkich dyskach twardych. Urządzenia NAS wyposażone w RAID 5 oferują pewien stopień redundancji danych – jeden z dysków w NAS może się całkowicie nie udać bez utraty danych, ale utrata drugiego dysku twardego na macie RAID 5 spowoduje awarię całego NAS i Usługa odzyskiwania danych będzie wymagana.

NAS Odzyskiwanie danych

Należy pamiętać, że dyski NAS, które używają RAID 5 (i większość z nich składa się z trzech dysków twardych i nie tylko), nie zapisują swoich plików sekwencyjnie na jednym dysku – zamiast tego pliki są dzielone na bloki i rozprowadzane na wszystkich dyskach twardych. Następnie jako. Tak więc, jeśli NAS się zepsuje i wymagane są dane, nie jest to prosty przypadek zabrania każdego dysku i wyszukania wymaganych plików i folderów – wyniki będą śmieciowe, ponieważ dane zostały podzielone i zapisane na wszystkich dyskach. Dlatego ważne jest, aby używać firmy NAS do odzyskiwania danych, takiej jak MiP Data & Forensic, która jest w stanie zrekonstruować brakujące dane ze wszystkich dysków twardych i ponownie złożyć pliki i foldery. To nie jest proste zadanie i wymaga wysokiego poziomu umiejętności. Jeśli masz uszkodzone urządzenie NAS zawierające cenne dane, które powinieneś odzyskać, zdecydowanie odradzamy robienie czegokolwiek, aby podjąć próbę odzyskania, ponieważ robienie niewłaściwych rzeczy w tym momencie często niszczy wszelkie szanse na odzyskanie danych z NAS.

littlebigdisktbt2Odzyskiwanie danych NAS jest często możliwe w większości przypadków. Skrzynki NAS to tylko jeden lub więcej dysków twardych połączonych ze sobą, zamkniętych w zewnętrznej obudowie dysku twardego i podłączonych do sieci. Te dyski twarde są normalnym dyskiem twardym, ponieważ mogą zawieść na wszystkie inne sposoby, jak na każdym innym dysku twardym. Dodatkową komplikacją związaną z pamięcią NAS jest to, że błędna decyzja często powoduje częściową lub całkowitą utratę danych. Nie próbuj samodzielnie odzyskiwać danych, chyba że dane nie mają żadnej wartości i popełnienie błędu nie ma znaczenia.

Typowe awarie NAS

 • Wielokrotna awaria dysku twardego w NAS: Często pierwszy raz, gdy dysk twardy ulegnie awarii w NAS, pozostanie niezauważony, ponieważ urządzenia NAS RAID 5 mogą kontynuować pracę z jednym uszkodzonym dyskiem. Jest to druga awaria dysku, która spowoduje awarię NAS. Aby odzyskać dane z takiej sytuacji, konieczne będzie odzyskanie danych z co najmniej jednego z dysków twardych.
 • Błąd kontrolera NAS: czasami sprzęt sterujący dyskami twardymi może się nie udać. Odzyskiwanie danych z urządzeń NAS z takim błędem również nie jest proste. Nie chodzi o to, aby po prostu uzyskać identyczne urządzenie NAS i zamienić napędy, ponieważ kolejność dysków od kontrolera do kontrolera może się różnić i powodować nieodwracalną utratę danych.
 • Błędy konfiguracji NAS: urządzenia NAS mogą utracić swoje ustawienia konfiguracyjne, co oznacza, że „zapominają”, w jaki sposób konfigurują napędy, które zapisują i odczytują pliki i foldery. Odzyskiwanie serwera NAS z problemem konfiguracji polega na ustaleniu poprawnej konfiguracji i zapisaniu jej w pliku konfiguracyjnym. Ponownie, należy to zrobić za pierwszym razem lub spowoduje to nieodwracalną utratę danych.

Czy masz problem z NAS? Aby uzyskać porady, zadzwoń do nas pod numer 663-690-690 lub skorzystaj z formularza kontaktowego na stronie, aby skontaktować się z nami. 

Zadbaj również o bezpieczeństwo danych na macierzy.

Przykładowe studia przypadków

Odzyskujemy dane z wielu urządzeń pamięci NAS, oto kilka ostatnich przykładów
Odzyskiwanie danych z 6-ciu dysków Seagate NAS pracujących w RAID 5
Odzyskiwanie danych z 4 dysków Netgear ReadyNAS pracujących w RAID 5
Odzyskiwanie danych z 7-ciu Thecus N7700 RAID 6
Odzyskiwanie danych z LaCie 5 Big Network 2 NAS